Ceny

Samozrejme každého investora zaujíma okrem kvality práce aj cena za montáž. Na ceny má vplyv mnoho faktorov a porovnávanie cien za m2 je veľmi relatívna vec.

Mnoho živnostníkov udáva iba ceny za prácu bez montážneho materiálu, ktorý si potom musí investor pozháňať a doviesť na stavbu sám, čo samozrejme stojí čas a peniaze.

Ďalším faktorom, ktorý má veľký vplyv na cenu je príprava stavby na montáž obkladov a dlažieb. Ak sú steny a podlaha krivé a montážnik sa musí hrať s podlepením každého kusu obkladu zvlášť a tak spotrebuje na m2 oveľa viac lepidla a strávi nad tým oveľa viac času.

Ďalej  má vplyv na cenu aj členitosť obkladanej plochy, či je potrebné zrezávať hrany na 45°, alebo montovať rohové lišty.

Kvalita, tvrdosť a rozmer materiálu (obkladu a dlažieb) má rovnako vplyv na námahu a čas, ktorý musí obkladač vynaložiť.

V neposlednom rade je dôležité pozerať sa aj na ďalšie faktory. Je firma seriózna? Vie Vám nielen „poskytnúť“ záruku, alebo aj skutočne problém v záručnej dobe odstrániť? Po odchode zo stavby nechá Váš objekt v stave v akom ho našiel? Poupratuje po sebe a odvezie vzniknutý stavebný odpad? Používa na svoju prácu kvalitnú stavebnú chémiu a kvalitné pracovné nástroje?

Ako vidíte konečnú cenu ovplyvňuje mnoho faktorov a preto uprednostňujeme pred nacenením zákazky komplexnú obhliadku a konzultáciu s klientom kde si dopredu vyjasníme čo bude cena obsahovať a čo všetko od nás klient očakáva. Cenová ponuka je položkovitá a neobsahuje iba jednu sumu, ktorá je častým javom u neserióznych firiem, alebo živnostníkov.

Tu si môžte pozrieť orientačné ceny za prácu. Samozrejme naša firma zrealizuje aj všetky ďalšie práce v interiéri a exteriéri ako sú maliarske a sádrokartonárske práce, zateplovacie práce, elektroinštalačné, vodoinštalatérske práce a pokládku drevených či laminátových podláh.

Priemerné ceny za obkladačské práce

Montáž obkladu                                   15.- Eur/m2

Montáž dlažby                                     15.- Eur/m2

Montáž mozaiky                                   30.-Eur/m2

Montáž obkladu na 45°                         8.- Eur/bm

Montáž obkladu vodným lúčom              16.-Eur/bm

Obmurovanie WC                                 40.- Eur

Obmurovanie vane                               60.- Eur

Všetky ceny sú vrátane stavebnej chémie!!!